1Päike
No ja suvi on aeg, mil tuleb ohtralt D-vitamiini ammutada, et talvel sellest puudust ei oleks, aga unustada ei tohi ka päikesekaitset, sest põlenud nahk ei aita sul kuidagi D-vitamiini manustada. Mõõdukus ning kaitse on eelkõige!
Nii see kui ka varasem päikesekaitsevahendi retsept pakuvad SPF kaitseks 10-12, millega saab täiesti normaalselt päikese käes viibida, ilma et nahka ära ei põletaks. Kui kreemi tegemisel on vaja tsinkoksiidi ja seda tuleb tellida ning alati polegi saadaval, siis tegin oma päikesekaitsevahendites ka muudatuse. Samas tuleks seda jällegi tihedamini peale määrida, et kaitse säiliks, sest selles puudub tsinkoksiid. Tsinkoksiidil on looduslik SPF tase 30. Lisaks on õli palju lihtsam teha, imendub paremini nahka ja tänu eeterlikele õlidele, lõhnab ka taevalikult.
Kui kasutad oma päevitusõli tegemise juures ka eeterlikke õlisid, siis kindlasti väldi neid eeterlikke õlisid, mis on fotosensitiivse toimega, peamiselt tsitruselised EÕd, aga on ka teisi. Enne, kui lisad mõnda eeterlikku õli, veendu, et need ei oleks fototoksilised.
Paraku ei ole SPF uuringuid väga avalikustatud, aga üks 2010 aasta uuring täitsa olemas, küll kahjuks tehtud ainult 16 õli kohta.
Bvv v
Marju Mirka
Heidi L.