Lumimari rahvaravis
Lumimarja valged pärlmutrised marjad – hea sügis-talvine võimalus loodusest veel midagi kasulikku korjata. Marjad valmivad septembris ja säiluvad okste peal kogu talve kuni kevadeni välja.
Saab kasutada ka lehti ja koort. Need ei ole mürgised. Põhja-Ameerika põlisrahvad panid pudruks tehtud lehti haavade ja haavandite peale, koore keedisega aga raviti tuberkuloosi ja suguhaigusi.
Teadmiseks lugejatele, et lumimarja põõsal on ainult marjad mürgised. Vaata mürgiste taimede nimekirjast pisi.ee või infost lumimarja põõsa kohta ut.ee.
Kaasaegne rahvameditsiin keskendub välispidisele ravimisele, kus värskeid marju kasutatakse krobelise naha, nahalõhede, verejooksude ja vistrike raviks. Marjad on ainult natuke mürgised.
Marjade purustamisel saadud kreemja massiga saab pehmendada ja siluda käte nahka. Selleks tuleb marjad korjata, pesta, kuivatada rätiku vahel, hõõruda katki ja määrida otse nahale, lastes mahlal imenduda naha sisse. Pärast pesta järgijäänud seemned ja kestad nahalt maha. Võib ka ööseks sisse määrida ja pesta siis hommikul seebi ja veega puhtaks. Ööseks ongi parem. Käsi mitte sidemega kinni mässida. Kuuri teha mitu korda või 7-10 päeva.
Kindlasti ei tohiks siis mahlaste kätega puutuda nägu, silmi ega huuli, sest kuigi lumimari on nõrgalt mürgine, ei tasu riskida!
Lumimarja marjade mahla kasutatakse naha seenhaiguste ravimisel. Mahla võib säilitada külmkapis.
Maagias
Maagid soovitavad istutada lumimarja põõsa maja juurde, ustest mitte kaugel, seda kaitse eesmärgil. Lumimarja oksakese võib paigutada kontoris töölauale, et kaitsta end kadetsejate ja keelepeksjate eest. Arvatakse, et kui õnnestub ülemusele kinkida marjadega oksakese, siis võib oodata karjääritõusu.
Armumaagia
Marju kasutatakse ka armumaagias. Loitsu eesmärgil pannakse mari armuobjekti vasaku jalanõu sisse. Kui armastatu üldse tähelepanu ei pööra, tuleb korjata marju ja täiskuu ööl visata need ühe marja kaupa teele tema majast oma majani.
Kuivatatud roosad õielehed õmmeldakse helesinise siidi või atlase sisse ja hoitakse koos juveelidega. Selleks, et elu oleks pilvitu ja tooks ainult meeldivaid üllatusi.
Foto või joonistus lumimarjast aitab loomingulistel inimestel avada oma võimeid ja saavutada tunnustus. Pilt tuleb asetada töölaua kohale paremale poole.
Kogunud ja tõlkinud Ingrid Prass
Allikad: MyJane, Web-Zdrav, Superstyle
Ingrid, väga hea materjal. Et üks taim aitaks tõvedest lahti saada, peabki te veidi mürgine olema. Kuid täiskasvanud inimesed on nagu lapsed – kui on mari, siis peaks nagu ära sööma. Ei pea! Mürgisus sõltub aga doosist, isegi välispidiselt kasutatuna. Teadjad inimesed oskavad kasutada ka ilma terviseameti hoiatuseta. Hoiatused ja manitsused ongi nende jaoks, kes kõike kohe proovima tõttavad :) Mina ise olin samasugune, ja kõige vähem sain abi mürgistusinfo telefonile helistades. Ikka enda talupoja mõistus ja palju häid sõpru aitasid kõige enam. Loodetavasti olen nüüd targem, uudishimu õnneks on endiselt alles :)
lugege palun terviseameti pöördumist – https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1196284050385264&id=293479953999016&fref=nf&pnref=story
Ega ei kutsutagi ju sööma neid marju. Paljugi, mis kunagi keegi kuskil ammu tegi. Ohust silmadele on ka tekstis räägitud. Ja üldse, alati on olemas neid, keda miski ärritab. Kas siis sissesöömisel või pealemäärimisel. Alati on kõik asjad individuaalsed. Inimene peab ka ise ennast tundma või siis tundma õppima.
njahh – lumimarjast pöle seni töeste ,muud teadnud ega ka miskit lugenud, kui et lapsepölvest vanematelt kuulduna on olnud teadmine, et lumimari mürgine on; aga kasutati neid marju PLAKSU tegemiseks – mari asfaldile vöi muule kövale pinnale ja tallaga pääle – käibgit PLAKS
Olen alati arvanud, et see mari on väga mürgine. Ei osanud aimatagi, et sellest ka kasu võib olla :-)