4Immuunsüsteem

Enamikel juhtudel seostatakse seleenipuudust raskete seedekulgla probleemidega nagu Crohni tõbi. Seleen mängib olulist rolli kilpnäärme töös:
- toimib katalüsaatorina mitteaktiivse T4 muundamisel biloogiliselt aktiivseks T3;
- kaitseb kilpnäärmerakke vesinikülihapendi kahjustustest, moodustades selenoproteiine (käesolevaks ajaks on kindlaks tehtud ligikaudu 25 bioloogiliselt aktiivset selenoproteiini, olulisemad on antioksüdantne tioredoksiini reduktaas ja joodtüroniini dejodinaas, mis osaleb kilpnäärme hormoonide aktiivsuse regulatsioonis (Reilly, C. 2006. Selenium in food and health. – USA: Springer, 206)).
Halvasti seeditud toit toidab halbu baktereid, muutes neid tugevamaks.
Stress nõrgestab kilpnääret läbi tema toime kõhunäärmele ja aitab kaasa negatiivsete bakterite paljunemisele. Halvasti seeditud toit toidab halbu baktereid, muutes neid tugevamaks.
Halb seedimine on kõige halva juureks- Hippocrates
On selgunud, et hashimoto puhul nii nagu ka kõigi ülejäänud immuunsusega seotud seisundite puhulgi, on probleem immuunsüsteemi, mitte kilpnäärmega. Muuseas, suuremal osal hashimoto juhtumite puhul teeb kilpnääre ületunnitööd, et hoida üleval kilpnäärme hormooni tootmist, hoolimata sellest, et teda rünnatakse immuunsüsteemi poolt.
Hoiatusena tuleb mainida, et enamus „kilpnääret toetavad“ valemid, mida reklaamivad alternatiivmeditsiini praktikud, kes lubavad taastada „loiu kilpnäärme“ töövõime, ei korrigeeri autoimmuunset seisundit, vaid sõltuvalt kasutatava valemi koositisosadest, võivad seisundit isegi halvendada. Mõned toitained on kilpnäärme funktsiooniks hädavajalikud, samal ajal kui teised on vajalikud korralikuks immunsüsteemi, maksa, soolestiku ja neerupealiste funktsiooniks ja toitainete hulga vähenemine võib kilpnäärme funktsioonile ohuks olla kas otseselt või kaudselt. Samas, teatud teiste toitainete liig võib kilpnäärme autoimmuunse seisundi põlistada.
|
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
[/vc_message]