Nüüdseks Taanis Kopenhaagenis Marriotti hotellis lõppenud Bilderbergi grupi selleaastase kohtumise (kus pannakse iga-aastaselt suuremal või vähemal määral paika maailmas asetleidvate sündmuste kava) tulemuseks on … “ei sõnavabadusele”?

Foto: detopaverkadesinnet.blogspot.com
Marriott Hotell, kus kohtumine aset leidis.

[quote_box_center]Bilderbergi gruppi peetakse üheks mõjukamaks valitsusväliseks mõjuorganisatsiooniks, kus “liigutatakse maailmamängu nuppe”. Bilderbergi grupi üks asutajaliikmetest on pankur ja ärimees David Rockefeller, kes asutas 1973. aastal ka ühe teise valitsusvälise mõjuorganisatsiooni, Kolmepoolse ehk Trilateraalse komisjoni. Rockefellerite erinevad fondid on mõlema organisatsiooni kohtumisi ka pidevalt rahastanud. Mainimist tasub ka, et Eesti Vabariigi president Toomas Hendrik Ilves oli aastatel 2004-2006 Kolmepoolse komisjoni liige.

Kutse kohtumisele saadetakse tavaliselt 120-150 inimesele, kellest kaks kolmandikku tuleb Euroopast ja üks kolmandik Põhja-Ameerikast. Kolmandik osalejatest on valitsussektori töötajad ja poliitikud ning kaks kolmandikku rahanduse, majanduse, tööstuse, hariduse ja kommunikatsiooni valla esindajad.

Telegram.ee-[/quote_box_center]

Foto: misguidedchildren.com
Foto: misguidedchildren.com

Nii mitmelgi sündmust kohapeale kajastama läinud reporteril tekkisid ebameeldivad probleemid korraldajate ja politseiga, mille ilmnemine tavaolukorras ei oleks tulnud kõne allagi.

Salvestatud materjali sunniti kustutama

Marriott Hotelli fuajees (hotellis, kus kohtumine aset leidis) sundis kohalik julgeoleku teenistus sealviibivaid ajakirjanikke salvestatud materjali kustutama. Hiljem ka politsei saabudes kaks ajakirjanikku arreteeriti.

Drooni lennutamine viib trellide taha

Kui sa arvad, et oled nii kõva mees ja julged oma väikese mehitamata lennumasina külge asetatud kaameraga 20 sekundi jagu testlendu väljavalitud seltskonna “läheduses” teha, siis tuleb sul arvestada tagajärgedega.

Kohtumispaiga lähedal drooni abil laiemat plaani kaamerasse saada üritanud Tšehhoslovakkia ajakirjanik pisteti terveks ööks trellide taha.

Bilderberglased kapist välja?

Midagi uut – Bilderbergi kohtumise ajaloos esmakordselt tuli kohtumise hoonest välja ajakirjanikega vestlema Hollandi poliitik Diederik Samsom, et “mingeidki seletusi kohtumise eesmärgist jagada”. Kas tegu oli siiski lihtlabase PR trikiga?

Kohtumise läbipaistvuse küsitavuse kohta vastas Hollandi poliitik, et neil on kokkulepe, et nad võivad rääkida kõigest – kõigest, mida nad seal ise rääkinud on. Teiste osalejate poolt edastatud infot nad kohtumiselt välja viia ei tohi.

Lennujaama keeld

Ja lõpetuseks said vaba pressi ajakirjanikud osalejatelt küsimuste küsimise eest (ahistamise eest) ka lennujaama külastuskeelu.

Ehk siis kokkuvõtteks võib öelda, et “möla pidada ja edasi teenida!”. Edasi teenida oma isandaid – panku ja suurkorporatsioone. Ei ole soovitatav esitada õigeid küsimusi õigetele inimestele.

Lisaks

Peab täpsustama, et siiski leidus ka lisaks Hollandi väljatulnud poliitikule teisigi üritusest osavõtjaid, kes mingil määral olid nõus toimuvat kommenteerima.

Eelmine artikkelValel põhinev reaalsus ehk miks ei saa uskuda massimeediat
Järgmine artikkelTervise hoidmise ja taastamise lihtne tee

JÄTA OMA VASTUSES

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia