Tagasi
Järgmine

Plekid

Foto: Answers.com
Foto: Answers.com
  • Plekkide eemaldamiseks sobib ideaalselt 5% äädikas. Näiteks higi- ja deodorandiplekkidele riietel soovitatakse määrida 5% äädikat, lasta veidi seista ning pesta tavaliselt. Eemaldab ka muud rasked plekid isegi pigi.
  • Lapse valged sokid taas valgeks – kui valgeid sokke on sokiriiulist juba raske leida, siis on neid võimalik uuesti särama saada, et nad uuesti silma torkaksid. Selleks ei ole vaja teha muud, kui valada potti 1 tass 5% äädikat 1,5 l veele. Lasta segu keema, valada segu ämbrisse või kaussi ning sokid sisse, leotada üleöö ja järgmisel päeval pesta nagu tavaliselt.
  • Koltunud riided valgeks – selleks leotada koltunud riideid üleöö 12 osas vee ja 1 osa äädikalahuses. Pesta järgmisel päeval nagu tavaliselt.
  • Vanad plekid riietelt välja – selleks, et saada lahti vanadest plekkidest, mis varem pesus ei ole välja tulnud. Töödelda plekke 3 sl äädika, 2 sl pesuvahendi ja 1 l sooja vee lahusega. Hõõruda plekk lahusega kokku, kuivatada paberiga enne pesemist.
  • Raskesti eemaldatavad plekid nagu koola, ketšup, tomat, punane vein, juuksevärv – neid kõiki on võimalik puuvillastelt riietelt välja pesta, kui plekkidega hakatakse tegelema nii kiiresti kui võimalik (esimese 24 h jooksul), töödelda määrdunud ala koheselt 5% äädikaga ja pesta kohe pärast seda. Raskemate plekkide korral lisada pesutsüklile veel 1-2 tassi 5% äädikat.
  • Pastelli ja rasvakriidi plekid lasteriietel – mingi valemiga suudavad lapsed ikkagi oma riided nendega kokku määrida. Ka neid plekke on võimalik lihtsalt välja saada, selleks torgata vana hambahari 5% äädika sisse ning nühkida sellega plekke riietelt ja siis pesta tavaliselt.
  • Foto: Mission Site
    Foto: Mission Site

    Kraed ja kätised puhtaks – vahest ajavad higijäljed krael või kätistel täitsa tigedaks, või siis värvierinevused kätistel võrreldes ülejäänud pluusiga. Neid on võimalik lihtsalt eemaldada, kui neid küürida 2 osa äädika, 3 osa söögisoodast tehtud pastaga. Lasta pastal seista plekkidel ca 30 minutit enne pesemist, nii on võimalik eemaldada riietelt kergeid hallituse plekke.

  • Vereplekid – need on teada ja tüütud plekid, mis ei taha kuidagi pesus maha tulla. Vereplekke on lihtne kätte saada, kui neid käsitseda koheselt, aga peaagu võimatu peale 24 h. Kui on võimalik plekki töödelda kohe enne kuivamist, siis valada otse plekile 5% äädikat, lasta toimida 5-10 minutit, seejärel kuivatada majapidamispaberi või rätikuga. Vajadusel korrata protseduuri ja seejärel pesta.
Tagasi
Järgmine

Kui leiad, et meie tegevus väärib sinu toetust, siis sul on see võimalus olemas. Seda saad teha sinule sobiva pangalingi kaudu ning kasuta selleks rekvisiite: Hingepeegel OÜ a/a EE247700771001908595 (LHV) või EE212200221058508715 (Swedbank) ja selgitusse kirjuta: “Hingepeegli toetuseks” ning millisest rubriigist/postitusest on sinule enim kasu olnud”.
Iga kolme kuu tagant: 31. märts, 30. juuni, 30. september ja 31. detsember, loosime oma toetajate vahel tänutäheks välja väikesed kingitused. Tulgu iga sinu poolt jagatud energiapanus sulle vähemalt 10x tagasi, sest sellised on külgetõmbeseaduse reeglid.

lhv seb swed nordea

 

HINNANG
Idee
Hind
Eelmine artikkelÕunapuding Hingele
Järgmine artikkelMiks meditsiin ei taha, et vähk saaks ravitud
Diana
Kõik tuleb sinuni siis, kui selleks on õige aeg ja mil oled selleks vaimselt ja füüsiliselt valmis...
aadika-kasutusvoimalusi-koduses-majapidamisesVäga odav ja efektiivne lahendus.

4 KOMMENTAARID

  1. Mul käis pesumasina garantiihooldus kodus ja teadis rääkida, et Helsingi kesklinna restoranide köökides on ta palju käinud. Nõudepesumasinad ei pidanud kannatama seda hapet mis veiniklaasidest masinatesse satub. Pidi jubedalt söövitama. Minul soovitas pesumasinaga aegajalt 90-kraadise pesu sooritada, tühja masinaga kui ei taha pesu sisse panna. Kasutan vedelat pesuvahendit ja tavaliselt pesen 40-kraadiga, harva 60. Hoiatas, et bakterid kogunevad ja lisaksin mingit sidrunhapet mida apteegist pidi saama. Äädikat ma küll ei julgeks masinas kasutada.

  2. Ma pole küll kunagi keemias osav olnud aga kooliajast mäletan, et äädikas (mis on ju hape) tuleb neutraliseerida. Selleks sobib suurepäraselt söögisooda. Kui äädikat ei neutraliseeri siis ta lihtsalt söövitab vaikselt edasi (näiteks pesumasina tihendeid jne).

JÄTA OMA VASTUSES

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia