Lõhnad ja muu

- Etikettide liimijälgede eemaldamiseks purkidelt ja pudelitelt sobib ideaalselt 5% äädikaga etiketikoha pesemine. Saab ka oliivõliga nühkides ja siis pesuvahendiga üle pestes, aga äädikaga on lihtsam
- Kalalõhn kätel või nõudel – peske käsi või nõusid vette lisatud äädikalahusega (2 l vee kohta 1 sl äädikat), saab ka sidruniga või külma teraskulbiga käsi hõõrudes kätelt lõhna eemaldatud.
- Puidust lõikelaudade desinfitseerimiseks sobib ideaalselt 5% äädikas, see eemaldab neilt kogunenud toidulõhnad.
- Seisnud termostesse ilmub aja jooksul ebameeldiv lõhn, selle eemaldamiseks loputage termost äädikaveega.
- Suitsulõhna riietelt ja jalanõudelt saab ära, kui valada kuuma veega täidetud kaussi 250 ml 5% äädikat, seejärel riputada suitsulõhnalised riided ja/või jalanõud kausi kohale.
-
Foto: Freshly Educated Men Soolarandid jalanõudelt saab eemaldada, kui puhastada jalanõusid 1:1 5% äädika ja vee lahusega või sidruniga.
- Et uued teksad oma värvi säilitaksid, kasta teksad 1:1 5% äädika ja vee lahusesse.
- Prillid puhtaks – prillikandjatel igapäevane rist on hoida prillid puhtad, et vaade selge oleks. Kõige lihtsam on tilgutada prilliklaasidele paar tilka 5% äädikat ning pühkida klaasid pehme lapiga puhtaks ja kuivaks. PS! Mitte kasutada äädikat plastikust prilliklaasidel.
Kui leiad, et meie tegevus väärib sinu toetust, siis sul on see võimalus olemas. Seda saad teha sinule sobiva pangalingi kaudu ning kasuta selleks rekvisiite: Hingepeegel OÜ a/a EE247700771001908595 (LHV) või EE212200221058508715 (Swedbank) ja selgitusse kirjuta: “Hingepeegli toetuseks” ning millisest rubriigist/postitusest on sinule enim kasu olnud”.
Iga kolme kuu tagant: 31. märts, 30. juuni, 30. september ja 31. detsember, loosime oma toetajate vahel tänutäheks välja väikesed kingitused. Tulgu iga sinu poolt jagatud energiapanus sulle vähemalt 10x tagasi, sest sellised on külgetõmbeseaduse reeglid.
|
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
Mul käis pesumasina garantiihooldus kodus ja teadis rääkida, et Helsingi kesklinna restoranide köökides on ta palju käinud. Nõudepesumasinad ei pidanud kannatama seda hapet mis veiniklaasidest masinatesse satub. Pidi jubedalt söövitama. Minul soovitas pesumasinaga aegajalt 90-kraadise pesu sooritada, tühja masinaga kui ei taha pesu sisse panna. Kasutan vedelat pesuvahendit ja tavaliselt pesen 40-kraadiga, harva 60. Hoiatas, et bakterid kogunevad ja lisaksin mingit sidrunhapet mida apteegist pidi saama. Äädikat ma küll ei julgeks masinas kasutada.
Mina kasutan pikemat aega äädikat nii pead loputades, kui pesu pestes jne..abiline veel kõrval ka söögisooda vajadusel..
Väga tõhus puhastusvahend, on mõningad asjad sellega väga puhtaks saanud.
Ma pole küll kunagi keemias osav olnud aga kooliajast mäletan, et äädikas (mis on ju hape) tuleb neutraliseerida. Selleks sobib suurepäraselt söögisooda. Kui äädikat ei neutraliseeri siis ta lihtsalt söövitab vaikselt edasi (näiteks pesumasina tihendeid jne).