Maski juustest välja pesemisel

Kookosmaskide juustest välja pesemisel võiks meeles pidada seda, et kuna tegu on ikkagi rasvaga, siis jaheda veega seda naljalt juustest välja ei saa ja kuna pärast ei kasuta ka traditsioonilisi šampoone, siis võib kuivanud juuste korral sind ees oodata ebameeldiv üllatus – juuksed jäid rasvaseks, läigivad küll kenasti, aga see polnud just see tulemus, mida ootasid. Et seda üllatust vältida, ei ole vaja muud, kui ENNE juuste pesemist kasuta loputusveeks nii kuuma vett, kui peanahk kannatab. Selline kuum vesi laseb juustest kookosrasval lahti tulla ning alles siis kui selline eelnev kuum loputus on tehtud, kasuta omale sobivat looduslikku peapesu ja siis viimane loputus tee veel veidi soojema veega kui tavaliselt. Nüüd peaks kõik kombes olema. Minul ei ole õnnestunud veel juuksed rasvaseks selle maskiga jätta, aga tean inimesi, kellel see on õnnestunud. Lisaks pisipiigal jäävad küll, sest tema kuumemat vett ei taha mitte mingil juhul kasutada ja seetõttu tuleb tal pead pesta peale maski paar korda. Kuigi pole ka probleemi ta järgmisel päeval sellise huvitavalt rasuse peaga lasteaeda saata, patsis püsivad juuksed suurepäraselt ning ei libise lahti… Igal asjal mitu külge.
Kui ka ise oled selline, kes kuumemat vett ei kannata kasutada, siis pese juukseid peale maski kahel-kolmel korral omale sobival viisil ja sellest peaks täiesti piisama.
Kord kuus võiksid siiski teha juustele sellist erilist toitemaski, mis toidab jällegi juukseid nii seest kui väljast ja jätab juuksed mõnusaks läikivaks ja hoiab elektrilisuse juustest eemal.
Tere. Kui teha kookose śampooni isetehtud kookospiimast, siis kui kaua see śampoon säilib ja kuidas peaks säilitama? Isetehtud kookospiim ju kaua ei säiil..
Kairi – tegin isetehtud kookospiimast šampooni 8. märtsil ja tänase päevani täiesti kombes. Seisnud ilma erilise hoolduseta vannitoas. Kui tahad teha suurema koguse korraga, siis võid säilitada külmikus. Siin šampoonis mõjub säilitusainena oliivseebi seebikivi ja eeterlik(ud) õli(d). Suuri koguseid korraga teha ei soovita, aga selline paari nädala jagu võib vabalt teha, sellega ei juhtu vannitoas midagi.
Mida toormee all mõtled? Minu jaoks on olemas kärjemesi ja mesi, mida müüakse purkidesse villituna. Kärjemee söön koos kärgedega ära, seda ma raudselt pähe määrima ei hakka, aga mis on purgimee sees – kust ma seda tean? Kui see on õietolmuga, siis see on peale kirjutatud, muud ju pole…
Toormett saad mesinikult, mis on ainult vurritatud ja vaha pealt eemaldatud, aga on muul moel töötlemata. Need kaubanduses müüdavad meed on töödeldud ja need ei ole toormeed. Kärjemesi on muidugi see kõige “toorem”, aga seda jah ei soovita pähe panna, ei saa vaha pärast peast kätte.