Kookose, mee ja munarebu mask

See konkreetne mask sobib suurepäraselt kõikidele juuksetüüpidele ja sisaldab ainult kolme looduslikku koostisosa. Kusjuures kõik kolm on suurepärased juukseid toitvad ained. Sobib ka neile, kes on pidevalt hädas elektrit täis juustega või kellel on lokkis juuksed ja need ei taha kuidagi sõna kuulata. Lisaks on see mask hea ka neile, kellel on väga kuiv nahk ning peanahk kipub tihti sügelema ja sellest lähtuvalt ka kestendab. Pärast sellist juuksemaski on juuksed pehmed, siidised ja siledad ning peanahk on puhas ning ei kestenda.
Esmalt koostises olev kookosrasv
Kookosrasv on sadu aastaid tuntud troopilises kliimas kui parim juuksepalsam. Kuna sealse kliima inimesed teavad, mis on neile hea, siis ka tänini kasutavad nad kookosrasva erinevate kaubanduses saadavate palsamite ja juuksehooldusvahendite asemel, eriti Indias. Ning kui aus olla, siis troopilise kliima naistel on lihtsalt fantastilised juuksed ning need näevad võrratud välja. Seega sellel peab mingi tõepõhi ka all olema, või kuidas?
Teine koostisosa on toormesi. Mett on samuti sellistel puhkudel kasutatud juba mitmeid sajandeid. Mesi on ka looduslik palsam ning lisab juustele ilusa läike, sest mesi aitab ligi meelitada niiskust ning seda juustes alal hoida. Põhjus, miks see nii hästi toimib, on selles, et mesi aitab siluda juuste soomuskihti, mis muudab juuksed siledaks ja pehmeks. Selle sama põhjuse tõttu soovitatakse värvitud juuste korral kasutada just mett. Mesi aitab juuksed hoida värsked ja elujõulised. Peale selle, et toormesi on antibakteriaalse toimega, aitab see puhastada ka ärritunud nahka. Muidugi mee kasutamisel tuleb meeles pidada ühte pisiasja – meeallergia võimalikkust. Kui oled meele allergiline, siis reeglina ei kannata sa ka meega või mesilastega seonduvad tooteid. Siis tuleb leida muud alternatiivid, või konkreetsest maskist lihtsalt mesi välja jätta.
Viimaks munarebu. Nagu kõik juba teavad varasemalt, siis muna on täis proteiini ja seetõttu aitab ära hoida ka juuste elektrilisuse. Munarebu on eriti rikkalikult täis erinevaid vitamiine, sealhulgas ka D-vitamiin, mis on end tõestanud juuste kasvu soodustava elemendina. Seega, et juuksed kenasti kasvaksid, peaksid saama ka piisavas koguses kvaliteetset D-vitamiini ja ka siis on su juuksed terved ja elujõulised. Ka muna on juustele looduslik palsam, muutes juuksed pehmeks ja siledaks.
Alljärgneva retsepti kogus sobib lühikestele juustele, seega kui sul on pikad juuksed, siis tee vajadusel kahe-kolme või isegi neljakordne kogus vastavalt oma juuste pikkusele ja paksusele.
Tere. Kui teha kookose śampooni isetehtud kookospiimast, siis kui kaua see śampoon säilib ja kuidas peaks säilitama? Isetehtud kookospiim ju kaua ei säiil..
Kairi – tegin isetehtud kookospiimast šampooni 8. märtsil ja tänase päevani täiesti kombes. Seisnud ilma erilise hoolduseta vannitoas. Kui tahad teha suurema koguse korraga, siis võid säilitada külmikus. Siin šampoonis mõjub säilitusainena oliivseebi seebikivi ja eeterlik(ud) õli(d). Suuri koguseid korraga teha ei soovita, aga selline paari nädala jagu võib vabalt teha, sellega ei juhtu vannitoas midagi.
Mida toormee all mõtled? Minu jaoks on olemas kärjemesi ja mesi, mida müüakse purkidesse villituna. Kärjemee söön koos kärgedega ära, seda ma raudselt pähe määrima ei hakka, aga mis on purgimee sees – kust ma seda tean? Kui see on õietolmuga, siis see on peale kirjutatud, muud ju pole…
Toormett saad mesinikult, mis on ainult vurritatud ja vaha pealt eemaldatud, aga on muul moel töötlemata. Need kaubanduses müüdavad meed on töödeldud ja need ei ole toormeed. Kärjemesi on muidugi see kõige “toorem”, aga seda jah ei soovita pähe panna, ei saa vaha pärast peast kätte.