Kookose, mee ja munamask
- 2 sl kookosrasva
- 2 sl toormett (ilma vahata!)
- 1 suur munarebu, kui on väiksem, siis kasuta 2 rebu
Sulata kookosrasv, klopi sulanud kookosrasva sisse mesi (kindlasti vahata mesi, kui kasutad vahaga mett, siis seda vaha juustest hiljem kätte saada on paras peavalu), see võtab paar minutit aega, et mesi rasvaga kenasti seguneks. Eralda munarebu valgest, klopi munarebu(d) korralikult mee ja kookossegusse seni kuni segu on ühtlane kollane mass. Masseeri saadud segu KUIVADESSE juustesse ning peanaha sisse. Hea, kui saad selleks appi paluda kedagi, kes seda sinu eest on nõus tegema. Lisaks on palju mugavam ja mõnusam, kui keegi teine teeb peanahale massaaži, nii saad nautida selle protseduuri juures ka väikest lõõgastusmomenti. Kata juuksed vannimütsi või kilekotiga ning hoia maski juustes nii kaua kui soovid, vähemalt 30 minutit, aga võid hoida ka üle öö ning hommikul maha pesta. Kui kavatsed maski hoida peas üle öö, siis ära kasuta peas kotti, vaid vannimütsi ning lisaks aseta padjale üks froteerätik, juhuks, kui midagi peaks mütsi vahelt välja lekkima. Nüüd, kui oled valmis maski maha pesema, loputa mask sooja mitte kuuma veega maha, sest ära unusta maskis olevat muna!!!, vastasel korral on sul peas omlett kui kasutad kuuma vett – ja seda juustest kätte saada on palju tülikam. Pese juuksed nii nagu ikka oma loodusliku vahendiga ja kui sulle tundub, et juuksed on ikka veidi liiga õlised, pese kord või kaks veel ja loputa üle. Hea oleks, kui ei kasuta pesuks mingit šampooni!
Tere. Kui teha kookose śampooni isetehtud kookospiimast, siis kui kaua see śampoon säilib ja kuidas peaks säilitama? Isetehtud kookospiim ju kaua ei säiil..
Kairi – tegin isetehtud kookospiimast šampooni 8. märtsil ja tänase päevani täiesti kombes. Seisnud ilma erilise hoolduseta vannitoas. Kui tahad teha suurema koguse korraga, siis võid säilitada külmikus. Siin šampoonis mõjub säilitusainena oliivseebi seebikivi ja eeterlik(ud) õli(d). Suuri koguseid korraga teha ei soovita, aga selline paari nädala jagu võib vabalt teha, sellega ei juhtu vannitoas midagi.
Mida toormee all mõtled? Minu jaoks on olemas kärjemesi ja mesi, mida müüakse purkidesse villituna. Kärjemee söön koos kärgedega ära, seda ma raudselt pähe määrima ei hakka, aga mis on purgimee sees – kust ma seda tean? Kui see on õietolmuga, siis see on peale kirjutatud, muud ju pole…
Toormett saad mesinikult, mis on ainult vurritatud ja vaha pealt eemaldatud, aga on muul moel töötlemata. Need kaubanduses müüdavad meed on töödeldud ja need ei ole toormeed. Kärjemesi on muidugi see kõige “toorem”, aga seda jah ei soovita pähe panna, ei saa vaha pärast peast kätte.