Tagasi
Järgmine

Šampoon kookospiimast

Kookospiima šampoon

Olen siin rääkinud varasemalt erinevatest variantidest, kuidas šampoonita pead pesta, nüüd lisandub sellele veel üks pärl neile, kes tunnevad, et munapesu või sooda- ja meepesu pole just nende jaoks ja midagi oleks nagu ikka puudu. Selleks on üks looduslik šampoon, mille saad kodus ise valmistada neljast koostisosast. Vahutab nagu traditsiooniline šampoon, aga ei sisalda juukseid ega keskkonada kahjustavaid aineid. Lisaks säilib selline šampoon vannitoas riiulil kuni kuu aega. Kuna šmpoon ei seisa kuid, siis soovitan teha korraga väiksemad kogused, et mõne nädalaga selle kenasti ära saad kasutada ja vajadusel juurde teha. Narr oleks see, kui suur kogus šampooni tuleb lihtsalt ära visata. Pigem teha vähem kui rohkem.

  • 1/4 tassi kookospiima
  • 1/3 tassi vedelat 100% oliivõli seepi (ökotoode)
  • 1 tl E-vitamiini või mandliõli
  • 10-20 tilka soovitud EÕd
Oliiviõli seep
Oliiviõli seep

Vedela oliivõli seebi saamine võib Eestis olla raskendatud, seega võid kasutada ka käsitööseebina valmistatud 100% oliivi seepi, riivi seep ning lahusta see väheses vees ning seda saadud segu saad kasutada oma isikliku koduse kookosšampooni tegemisel. Aega võtab veidi rohkem, aga tasub end mitmekordselt ära.

Kookospiima, mida oma šampoonis kasutad, soovitan eelnevalt ise teha kasvõi selle juhendi järgi, sest need kaubanduses olevad ei taha hästi töötada, sest aegajalt kipub selles kaubanduse kookospiimas veel lisaaineid sees olema. Et olla täiesti kindel koostisosades, tee piim ise, see on tõesti imelihtne. Sega kõik koostisained omavahel kokku ja vala saadud segu klaaspudelisse, sest kasutad siin lõhnastamiseks eeterlikke õlisid ning teadaolevalt eeterlikud õlid reageerivad plastikuga, siis ei ole tark valada saadud segu plastpudelisse. Kui aga soovid kasutada ikkagi plastpudeleid, jäta eeterlikud õlid välja, saad lõhnatu šampooni, no mitte päris, aga ikkagi neutraalse.

Kookospiima šampoon vahustatult
Kookospiima šampoon vahustatult

Enne igat tarvitamist loksuta pudelit korralikult, et kõik koostisosad uuesti kenasti seguneksid. Saadud šampooni kulub ca´supilusikatäis korraga, kui on väga pikad juuksed, siis rohkem. Lisaks vahutab šampoon täitsa mõnusalt. Loputa nagu ikka ja pärast juuste kuivamist on juuksed mõnusad puhtad, läikivad, pehmed ja ei mingit elektrit täis. Segasin ühe pisikese portsu kokku ja lõhnastasin sidruni ning piparmündi EÕga, kuna vaenemale piigale meeldib väga piparmündi lõhn juustes. Siis tegin selle pisikese portsu spetsiaalselt talle.

Tagasi
Järgmine
Eelmine artikkelKummaline lavendel – milleks kasutada
Järgmine artikkelToortoidule üleminekuks valmis?
Diana
Kõik tuleb sinuni siis, kui selleks on õige aeg ja mil oled selleks vaimselt ja füüsiliselt valmis...

4 KOMMENTAARID

  1. Tere. Kui teha kookose śampooni isetehtud kookospiimast, siis kui kaua see śampoon säilib ja kuidas peaks säilitama? Isetehtud kookospiim ju kaua ei säiil..

    • Kairi – tegin isetehtud kookospiimast šampooni 8. märtsil ja tänase päevani täiesti kombes. Seisnud ilma erilise hoolduseta vannitoas. Kui tahad teha suurema koguse korraga, siis võid säilitada külmikus. Siin šampoonis mõjub säilitusainena oliivseebi seebikivi ja eeterlik(ud) õli(d). Suuri koguseid korraga teha ei soovita, aga selline paari nädala jagu võib vabalt teha, sellega ei juhtu vannitoas midagi.

  2. Mida toormee all mõtled? Minu jaoks on olemas kärjemesi ja mesi, mida müüakse purkidesse villituna. Kärjemee söön koos kärgedega ära, seda ma raudselt pähe määrima ei hakka, aga mis on purgimee sees – kust ma seda tean? Kui see on õietolmuga, siis see on peale kirjutatud, muud ju pole…

    • Toormett saad mesinikult, mis on ainult vurritatud ja vaha pealt eemaldatud, aga on muul moel töötlemata. Need kaubanduses müüdavad meed on töödeldud ja need ei ole toormeed. Kärjemesi on muidugi see kõige “toorem”, aga seda jah ei soovita pähe panna, ei saa vaha pärast peast kätte.

JÄTA OMA VASTUSES

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia