Kas teadsid kookosrasva kohta seda?
Muide kookosrasvaga on võimalik ka täidest lahti saada! Näiteks Filipiinidel kasutatakse rahvameditsiinis täide korral järgmist lahendust. Juuksed leotatakse äädikalahuses (kasuta siin 3-5% lahust, aga ole väga ettevaatlik, et segu silma ei satuks!), väänatakse kuivaks ning lastakse õhu käes täielikult kuivada. Mitte loputada! Äädikas tapab täid. Seejärel määritakse kuivanud juuksed üleni kookosrasvaga kokku, pannakse pähe vannimüts ning minnakse sellega magama. Hommikul kammitakse täid ja tingud juustest välja, sest kookosrasv laseb tingudel juustest lahti lasta, mida ükski teine ravim ei tee! Juuksed pestakse tavapäraselt puhtaks ja kõik – ning laps võib kooli või lasteaeda minna.
Mõnusat katsetamist ning loodan, et sul on nendest nippidest oma peapesul ja juustehoolduse juures kõvasti abi. Milline päev sobiks veel paremini erinevate hoolduvahendite katsetamisteks, kui vihmane laupäev, mil õue ka ei tahaks minna.
Energiavahetus

Kui sinu arvates on Hingepeeglis ilmuv info vajalik ja oluline ning oled sellest ka ise kasu saanud, võid soovi korral Hingepeegli tegevust TOETADA.
KAKS KORDA AASTAS: 30. juuni ja 31. detsember, LOOSIME oma toetajate vahel tänutäheks välja suuremad ja väiksemad meened. Tulgu iga sinu poolt jagatud energiapanus sulle vähemalt 10x tagasi, sest sellised on külgetõmbeseaduse reeglid.
Hingepeegel OÜ a/a LHV: EE247700771001908595 või SWEDBANK: EE212200221058508715.
Tere. Kui teha kookose śampooni isetehtud kookospiimast, siis kui kaua see śampoon säilib ja kuidas peaks säilitama? Isetehtud kookospiim ju kaua ei säiil..
Kairi – tegin isetehtud kookospiimast šampooni 8. märtsil ja tänase päevani täiesti kombes. Seisnud ilma erilise hoolduseta vannitoas. Kui tahad teha suurema koguse korraga, siis võid säilitada külmikus. Siin šampoonis mõjub säilitusainena oliivseebi seebikivi ja eeterlik(ud) õli(d). Suuri koguseid korraga teha ei soovita, aga selline paari nädala jagu võib vabalt teha, sellega ei juhtu vannitoas midagi.
Mida toormee all mõtled? Minu jaoks on olemas kärjemesi ja mesi, mida müüakse purkidesse villituna. Kärjemee söön koos kärgedega ära, seda ma raudselt pähe määrima ei hakka, aga mis on purgimee sees – kust ma seda tean? Kui see on õietolmuga, siis see on peale kirjutatud, muud ju pole…
Toormett saad mesinikult, mis on ainult vurritatud ja vaha pealt eemaldatud, aga on muul moel töötlemata. Need kaubanduses müüdavad meed on töödeldud ja need ei ole toormeed. Kärjemesi on muidugi see kõige “toorem”, aga seda jah ei soovita pähe panna, ei saa vaha pärast peast kätte.