Kooritav söemask ja kuidas kasutada
Käesolevat maski on äärmiselt lihtne valmistada ja see koosneb ainult neljast koostisosast.
- 1 tl aktiivsütt (1 tl vastab ca´ 19 söekapslile või 7 aktiivsöe tabletile)
- 1/2 tl bentoniitsavi
- 1 sl želatiinipulbrit
- 2 sl keeva vett
- Sega väikeses klaas- või savikausis omavahel kõik kuivad koostisosad ja segamiseks kasuta puidust või plastist lusikat, aga kindlasti mitte metallist, sest bentoniitsavi reageerib metalliga ning kahandab selle toimeaineid.
- Kui oled kuivad koostisained kenasti läbi seganud, vala sellele kuum vesi, ole kindel, et vesi on kuum, sest muidu sinu mask ei segune ühtlaselt. Kui peaks juhtuma, et segu ei taha seguneda, sest vesi oli juba maha jahtunud, aseta kausike kuumale vesivannile ning sega massi vesivannil seni kuni see muutub ühtlaseks.
- Nüüd peaks segu olema ühtlane, siidine ning vedel. Enne nahale kandmist kontrolli maski temperatuuri, et nahka ära ei põletaks! Samas peab kindlasti mask olema peale kandmise hetkel soe, sest jahtunud mask hakkab kohe kallerduma ning seda on keeruline nahale kanda. Vajadusel soojenda maski vesivannil, kui see kipub liiga kiiresti tarduma ja raskendab nahale kandmist.
- Kanna mask ühtlase kihina nahale ja väldi juuksepiiri, kulmukaart ning silmade alust õrna nahka. Sa ei pea maski nahale kandma paksu kihina, sest mida paksema kihi nahale kannad, seda kauem võtab maski kuivamine aega enne, kui selle nahalt eemaldada saad. Siinkohal ei ole paksem kiht vajalik.
- Kui mask on nahale kantud, tuleb sul oodata seni kuni mask nahal ära kuivab. Kui kaua kuivamine aega võtab sõltub inimesest, tema naha temperatuurist ja maski paksusest, mis nahale kanti. Aga sa tunned ja näed, kui mask on kuiv, sest kuivades kaotab mask oma läike ning muutub matiks ning tunned, kuidas nahk maski all kergelt kokku tõmbab. Lisaks on mask sõrmega katsudes igati kuiv, sellel puuduvad pehmed ja niisked kohad, kuhu sõrm pidama jääks. Nüüd ei ole muud, kui hakata maski õrnalt nahalt maha koorima. Ole sellega kannatlik ja võta endale aega, sest see võib olla veidi valulik ja ebameeldiv.
- Kui peaks juhtuma, et oled maski kandud kogemata juuksepiirile ja/või kulmukaarele liiga ligidale, et maski sisse on karvu jäänud, siis on seda sealt väga valus eemaldada. Selleks niisuta pinda leige veega, oota veidi, kuni mask järele annab ja eemalda siis.
Hoiatus kasutamisel
Konkreetne mask kinnitub sinu nahale nii tugevalt, et peale selle eemaldamist on sul kadunud kõik üleliigsed näokarvad ning sinu nahk on pehme kui beebipepu. Aga selle nimel tuleb sul veidi kannatada. Nagu sa tead, ilu on nõudnud ohvreid sajandeid ja nõuab ka edaspidi. Seega, pole see kodune kooritav maskki teistest erinev. Meeles tuleb pidada üht, et see kõik on seda väärt, kui soovid omale saada puhast, säravat ja siledat näonahka.
Kindlasti hoidu maski määrimisest juuste piirile, kulmukaarele ja silmade alusele nahale. Silmaalusnahk on väga õrn ning õhukene ja kui kannad maski silmade alla, on sealt maski eemaldamine paras piin. Isegi minul, kellel on üsna kõrge valulävi, võttis maski maha koorimine mõne koha pealt silmad vesiseks. ;) Üks on kindel, mina kasutan seda maski kindlasti veel, sest peale maski eemaldamist – leige veega loputamist ning niisutava kreemi peale kandmist – oli mõnusalt pehme, siidine ja elastne. Kohe oli tunda, kuidas nahaalune verevarustus on paranenud.
Jah, pärast maski eemaldamist nahalt, on sinu nahk punane ja see on täiesti normaalne. Esiteks, bentoniitsavi paneb nahaaluse verevarustuse tööle ning toob vereringluse nahapinnale lähemale, samamoodi teeb ta nahas oleva mustuse ja rasuga. Teiseks tekitab naha punetust maski eemaldamine, mis on üpris valulik, aga kui valus, oleneb suuresti sinu enese valulävest. Muretsemiseks pole põhjust, sest naha loomulik värv taastub ca´20-30 minutiga.
Lisaks ei pea sa kasutama maski tervel näol. Sa võid seda kasutada ka ainult neil piirkondadel, mis vajavad puhastamist nagu nina või T-tsoon (laup + nina ja mõningal juhul loetakse siia ka lõuga).
Üks on kindel, et seda maski ei ole tark kasutada väga tihti, kord paari nädala tagant või kord kuus on täiesti piisav, sest tegemist on maskiga, mis eemaldab sinu näolt ja probleemsetelt piirkondadelt sinna kogunenud mustuse, rasu ning surnud naharakud koos karvadega… :D Lõppkokkuvõttes otsusad ikkagi ise, kui tihti seda maski endale teed ja kui kõrge-madal on sinu valulävi.
Peale maski maha koorimist on soovitav nägu jahedamapoolse leige veega ära loputada ning kanda nahale nahka niisutavat ja pehmendavat kreemi.
Ülaloleval fotol on näha väikene võrdlusmoment valgepea komedoonidest enne ja pärast maski kasutamist. Kõik ei ole küll päris puhtaks saanud, aga märgatav tulemus on täiesti olemas. Vanem neiu on tulemusega väga rahul ja jääb maski vastavalt vajadusele kasutama, aga mitte tihedamini kui kord nädalas.
Väike piiga leidis, et tema seda maski rohkem küll kasutada ei soovi, sest maski maha koorides sai ta mitmel korral appi karjuda… :) Aga kõigele vaatamata ei läinud ta seda maha pesema, vaid pidas vapralt vastu ning kiskus säärelt maha kogu maski, mille sinna panime. Vähemalt pisikene lapikene piiga jalalt on nüüd karvutu :D
Seevastu vanem piiga leidis, et kasutab maski edasi, sest peale esimest korda oli tal nahk juba palju puhtam.
Mõnusat katsetamist ja jään sinu kommentaare ootama.
Energiavahetus 2018
Kui sinu arvates on Hingepeeglis ilmuv info vajalik ja oluline ning oled sellest ka ise kasu saanud, võid soovi korral Hingepeegli tegevust TOETADA.
Nagu meil on juba traditsiooniks kujunenud, siis IGA KOLME KUU TAGANT: 31. märts, 30. juuni, 30. september ja 31. detsember, LOOSIME oma toetajate vahel tänutäheks välja suuremad ja väiksemad meened. Tulgu iga sinu poolt jagatud energiapanus sulle vähemalt 10x tagasi, sest sellised on külgetõmbeseaduse reeglid.
Hingepeegel OÜ a/a LHV: EE247700771001908595 või SWEDBANK: EE212200221058508715.