Oled empaat või ülitundlik inimene?

10
12607

3Mis vahe on ülitundlikul inimesel ja empaadil?

Foto: Spirit Science and Metaphysics

Teaduslikult kirjeldatakse empaatsust läbi peegelneuronite. Ehk siis inimese ajus on sellenimeliste neuronite kogum, mis aktiveeruvad sarnaselt nagu teatud osa vaadeldava inimese neuronitest, kui nähakse teda midagi tegemas või midagi tundmas. Mida tundlikum ja empaatilisem on inimene, seda rohkem peegelneuroneid tema aju erinevates piirkondades ka aktiveeruvad. Needsamad neuronid on koos teiste aktiivsete ajupiirkondadega inimesele abiks teiste kavatsuste ja tunnete taipamisel. Siit ka erinevus ülitundliku inimese ja empaadi vahel. Mida rohkem peegelneuroneid aktiveerub inimese ajus, tunnetades ja vaadates teist inimest, seda rohkem kogetakse teist inimest läbi enda. Kui näiteks selles aju piirkonnas, kus tajutakse ja tunnetatakse oma tundeid, ei aktiveeru peegelneuronid, siis ei tajutagi teise inimese emotsioone ja tundeid läbi oma enese keha. Empaadil seevastu, on see piirkond väga aktiivne ja ta tunnetab läbi oma keha teiste inimeste emotsioone.

Foto: Healthy Natured
Foto: Healthy Natured

Nagu juba eelnevalt öeldud, siis kõik empaadid ON ülitundlikud, kuid kõik ülitundlikud EI PRUUGI veel olla empaadid. Põhiline erinevus seisneb selles, et empaat kogeb teise inimese tundeid läbi enda füüsilise keha. Mis tähendab seda, et kui kui kõrval oleval inimesel on peavalu, võib empaat tunda ka endal peavalu või siis lihtsalt end halvasti. Ülitundlik inimene seevastu küll tajub, et teisel inimesel on peavalu või et tal on midagi viga, aga ta ei tunne seda füüsiliselt läbi oma keha.

Kui oled üks neist tundlikest inimestest, on vajalik oma elu seada vastavalt enda isiklikele vajadustele. Kui tunned, et oleme ülekoormatud ja lained löövad üle pea kokku, siis ära oota, mil sulle tullakse ütlema, et teeksid pausi, vaid võta ise oma heaolu osas vastutus ja tee see vajalik paus, et end maandada ja laadida. Äärmiselt oluline on õppida ennast ka verbaalselt väljendama, sest muu maailm oskab just seda keelt kõige paremini ning ei saa aru sinu tunnetuslikust poolest. Julge olla sina ise!

Oluline on mõista, et ülitundlikkus ei ole haigus või mõnel muul määral takistus. See on tugevus, mida tuleb endil kogeda ja tundma õppida ja sellega elama õppida.

Eelmine artikkelInglisõnumid kirbukuu eelviimaseks nädalaks
Järgmine artikkelKülgetõmbeseadus
Diana
Kõik tuleb sinuni siis, kui selleks on õige aeg ja mil oled selleks vaimselt ja füüsiliselt valmis...

10 KOMMENTAARID

  1. Jah, ühtepidi on see kingitus- saad olla teistele tervendajaks, aga teistpidi on see suur koorem kanda, teised peavad sind mingiks nõrgukeseks, sest nad ei mõista, mis tegelikult toimub, et empaat peab kulutama iga asja peale palju rohkem energiat kui “tavainimene”, enesekaitse/enda laadimise peale läheb suuresti energiat ja ka aega.

  2. kõik oleks normaalsus, kui ühiskond aktsepteeriks inimest just sellisena nagu ta on. tegelikkus on kahjuks risti-vastu tundlikusele. ruuliv põhimõte on – kui sind ei ole siin, kohe ja silmapilkselt, siis sind ei ole olemas. nii lõhutakse inimesi inimese poolt; toimub just-kui [armutu]võitlus eksistentsi nimel. kahjuks on kaotajaks vaid inimene; inimnäo kadumine on ka inimkonna kadumine. jääb vaid mass, millel puudub nägu.

JÄTA OMA VASTUSES

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia