Tagasi
Järgmine

Paigalseis on taandareng

Foto: Pixabay

Sellest on kirjutatud paljudes artiklites ja raamatutes, kuid loe palju loed, on see ikkagi lihtsalt üks lause, millele lisandub heal juhul teine, mis seda veidikenegi lahti seletab. Mida see sisuliselt tähendab ja milline on sellise seisu mõju, ei pruugi sellest taibata.

Toon lihtsa praktilise näite. Põhiharidus on meil kõigile kohustuslik. Õpime koolis mida iganes, enamus sellest ununeb juba paari aastaga peale kooli… kui ei lähe kuskile edasi õppima, kus seda jätkuvalt vaja läheb. Ja siis ongi nii, et me õpime küll lugema ja kirjutama, aga isegi keelereeglid muutuvad aja jooksul ja kui me ei vii end nendega kurssi, siis arvates, et kirjutame õigesti, kirjutame tegelikult mõnda asja krooniliselt valesti. Kui mina koolis käisin, siis oli raudselt kaks eri asja, kas kirjutada “õieti” või “õigesti”. Õieti tähendas peaaegu, vaevu ja õigesti tähendas veatust. Nüüd võib veatust kirjutada mõlema sõnaga. Sõna momentaalne on ka üks küsimusi tekitav sõna, mille kohta Eesti Keele Instituudi keelenõuvakk teab öelda, et “Sobivad sõnakujud on nii momentaanne kui ka momentaalne. Esimene lähtub otse ladina keelest (momentaneus), teine vene keelest (моментальный). Varem on õigeks peetud vaid ladina keelest lähtuvat vormi.”

Nõnda juhtubki, et usaldades kunagi õpitut, ilma püüuta minna edasi, oma teadmisi värskendada lähtuvalt sellest, mille kohta reeglid muutuvad, me mandumegi. Me kirjutame valesti, räägime valesti, sest keel areneb edasi ja reeglid uuenevad, aga meie seisame paigal ja ei lähe ajaga kaasa, arenemisvõimelised lähevad samal ajal meist mööda. Kui on konkurss näiteks keeletoimetaja töökohale, siis valitakse pädev inimene, mitte keegi, kes kirjutab ajast ja arust reegleid järgides.

Või kujuta ette, et keegi püüaks selgeks teha, et tema oma koju põhimõtteliselt nutiseadmeid ei muretse ja lastel kasutada ei luba. Mismoodi lapsed kaugõppe korras õppida saavad, ei tea ja ei huvita – sai tema omal ajal koolis käidud ilma igasuguse nutivärgita, saavad lapsed ka. Absurd, võimatu, eks? Aga see on üks näide, kuidas saab paigal seistes manduda, kuidas maailm läheb edasi ja paigalseisja jääb kaugele maha ja hätta.

Seega, paljudes asjades, kas me sellele mõtleme ka või ei, me areneme pidevalt edasi ja ei püsi paigal. Ja on palju asju, milles paigalseis tooks endaga kaasa määramatu hulga probleeme. Hoidkem oma mõistus ja keha vilkad ja püsivas arengus!

Aga nüüd siis selle nädala inglisõnumite juurde. Vaatame koos, millised sõnumid tõid inglid endaga kaasa sellesse nädalasse. Seekordsed sõnumid jaotuvad juba tavapäraselt sünnikuupäevade järgi:

• 1-5 kuupäev
• 6-10 kuupäev
• 11-15 kuupäev
• 16-20 kuupäev
• 21-25 kuupäev
• 26-31 kuupäev

Kindlasti ära unusta lugeda ka lõpusõnumit, sest ka seal on sulle väikene lisasõnum.
Postituse edasi lugemiseks vali rippmenüüst endale sobiv sünnikuupäeva vahemik, või kliki nupukesele: “Loe seda edasi” ja vaata, millised sõnumid inglid sulle seekord endaga kaasa tõid.

Tagasi
Järgmine

Energiavahetus

Pilt: Gerd Altmann

Kui sinu arvates on Hingepeeglis ilmuv info vajalik ja oluline ning oled sellest ka ise kasu saanud, võid soovi korral Hingepeegli tegevust TOETADA.

Nagu meil on juba traditsiooniks kujunenud, siis KAKS KORDA AASTAS, IGA 6 KUU TAGANT: 30. juuni ja 31. detsember, LOOSIME oma toetajate vahel tänutäheks välja suuremad ja väiksemad meened. Tulgu iga sinu poolt jagatud energiapanus sulle vähemalt 10x tagasi, sest sellised on külgetõmbeseaduse reeglid.

Hingepeegel OÜ a/a LHV: EE247700771001908595 või SWEDBANK: EE212200221058508715.

Eelmine artikkelAlgas Metall-Härja aasta!
Järgmine artikkelJaak Johansoni meenutades
Eloise Leandra
Eluaegne grafomaan. "Kunksmoor", ehk tegelenud ennustamisega aktiivsemalt aastast 1988. Looduse, loomade ja lindude sõber. Veesõltlane. Kõikidele jookidele eelistan vett, duššile vanni; elukohta otsin veekogu ligi ja mere äärest peab mind jõuga ära kiskuma, sest suure vee kutse on minu jaoks lausa hullutav. Jumaldan nii ujumist kui laevasõitu ja viiemeetristel lainetel loksuv praam tekitab pööraselt nalja merehaiguse asemel.

JÄTA OMA VASTUSES

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia