Raha on metafoor
Veidi mõlgutusi raha ja rikkuse kohta.
Küsid ilmselt kohe, et mismõttes on raha metafoor, mida sellega öelda tahetakse? Mõtle nüüd sellele, kuidas suhtub enamik inimesi rahasse või rikkusesse. Kuidas suhtud sellesse sina? Kas suhtud sellesse neutraalselt, armastuse, põlguse või saamahimuga?
Paraku on see olnud nii sajandeid, kus raha eest/selle pärast mõrvatakse, haavatakse, vihatakse, varastatakse, armastatakse, ravitakse, valetatakse ja ka töötatakse, kuid peamine, mida raha eest tehakse, on stressi tekitamine. Inimkonda pole mitte üks asi siin maailmas nii palju mõjutanud, kui seda on teinud raha ning rikkus.
Pea meeles üht, et raha ja rikkus on sinu rõõmsameelsed seltsilised ja kui sa neid armastad, siis armastavad ka nemad sind.
Raha peab eelkõige pakkuma rahuldust, ja mitte ilmtingimata ei pea see seonduma paksu ning küllusliku rahakotiga.
William Somerset Maugham on öelnud:
Raha on kuues meel, seda peab inimesel olema – ilma selle meeleta ei saa inimene täielikult ära kasutada ka oma ülejäänud viit meelt.
Kõik pahed on raha ja rikkuse süü…
Kas see ikka on nii? Tihtilugu süüdistatakse raha erinevates pahedes: alkoholism, mängurlus, narkootikumide tarbimine, söömishäired jne, jne. Paraku need pahed tekivad kõik ajapikku ning kehal tekib füüsiline sõltuvus ja see ei sünni juhuslikult ning seda ei saa kuidagi pidada väikeseks “tööõnnetuseks”. Pelgalt raha üksi pole see, mis teeb inimese ahneks, jõhkraks, hoolimatuks, ehkki see võib nii näida. Ahnus ning saamahimu on omalt poolt turvalisus- ning võimuvajaduse väljund, mille raha ainult vallandab, aga kindlasti pole see nende põhjustajaks. Mis tähendab seda, et selliste pahedega inimesed suunaksid oma energia rahata mujale ning oleksid täpselt samamoodi ebameeldivad inimesed, aga teises vallas.
See on surmale määratud enesepettus, kui püüad teha raha oma eksimuste süüdlaseks. Kui sa seda teed, siis on see võrdväärne joodikuga, kes viskab pudeli vihaselt vastu seina ja süüdistades pudelit teda “kiusatusse viimises”, kuigi sama pudel seda teiste inimestega ei tee…
Seega, kui tahad oma deemonitest lahti saada, tuleb sul need allutada oma võimule ning mitte lasta neil enda üle võimutseda.
Pole vahet, milliste sõltuvuste käes vaeveldakse ning kui väga lähedased, tuttavad, naabrid selle tõttu ei kannataks, pole sellest mingit kasu, kui süüd püütakse veeretada kõrvalistele asjaoludele nagu raha ning ise oma tegude eest ei vastutata. Vaata üle ka oma mõttemaailm, kuidas sa rahasse suhtud. On see suhtumine sulle “emapiimaga” kaasa antud. Kuidas suhtusid rahasse sinu vanemad, vanavanemad? Kas sinu suguvõsas oli keegi, kes varastas või sai küüditatud, sest raha oli rohkem?Selleks, et mina/sina saaksid elada, on vaja…
Postituse edasi lugemiseks kliki nupukesele: “Loe seda edasi” või vali rippmenüüst soovitud lehekülg.